Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 21 maja 2018 r.      
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
21 22 23 24 25 26 27
grafika
grafika
grafika
Środa / 04-04-2018    16
DOŁĄCZ DO NAS 246.png
HISTORIA 246.png
ZABYTKI 246.png
HONOROWI OBYWATELE 246.png
EDUKACJA 246.png
KULTURA 246.png
SPORT 246.png
ZDROWIE 246.png
SPACER WIRTUALNY 246.png
MAPY STREET VIEW 246.png
INFORMACJA SMS 246.png
Aktualności - Gminne
Dzień Godności
Poniedziałek / 14-05-2018Paulina Rychczyńska82

„PIĘKNIE ŻYĆ” - pod takim hasłem po raz pierwszy Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie zorganizował Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w naszym mieście. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie, którą poprowadził ks. Kanonik Jerzy Nowak.  Piękne kazanie, wygłoszone przez księdza, ukazywało godność i sens życia każdego człowieka pomimo jego niepełnosprawności. Uczestnicy naszego domu bardzo czynnie włączyli się w eucharystię, czytając słowo Boże, modlitwę wiernych i niosąc dary.

W naszych uroczystościach uczestniczyły: władze samorządowe na czele z Sekretarzem Gminy panią Bogumiłą Pęczkowską, dyrektorzy szkół, przedstawiciele różnych instytucji, przedstawiciel nadleśnictwa, kierownik i pracownicy socjalni MGOPS,  Zespół Gniewkowianie, rodziny i opiekunowie naszych uczestników, przedszkolaki i uczniowie szkół wraz z nauczycielami, delegacje z firm oraz pracownicy ŚDS w Gniewkowie oraz jak zawsze niezawodni strażacy.

Również bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy Gniewkowa, począwszy od najmłodszych przedszkolaków poprzez młodzież i dorosłych uczestniczyli w tej pięknej uroczystości. Po mszy św. przyszedł czas na wygłoszenie podziękowania przez panią kierownik Jolantę  Słaboszewską-Nowak dla ks. kanonika Jerzego Nowaka, za modlitwę i za zawsze okazywaną nam z serca pomoc i wsparcie oraz zaproszenie do przemarszu na miejscowy Rynek.

Podczas wspólnego pochodu wszyscy wyruszyliśmy w kolorowym korowodzie na miejscowy Rynek, gdzie przebiegały dalsze uroczystości. Odczytany został wiersz p. „Ocalić Godność”, którego autorem jest ks. Roman Indrzejczyk. Odśpiewano wspólnie hymn ŚDS pt. „Kiedy patrzę na Gniewkowo…”. Były przemówienia wygłoszone przez Sekretarza Gminy panią Bogumiłę Pęczkowską, następnie przez Kierownika Administracji i BHP firmy Bonduelle pana Zenona Tomaszewskiego, a w imieniu dyrektorów, nauczycieli szkół i przedszkola głos zabrała dyrektor szkoły branżowej pani Lidka Stejter. W imieniu uczestników ŚDS, przemówienie wygłosił przewodniczący samorządu ŚDS pan Ryszard Kołodziejczak, a jeden z uczestników p. Andrzej Buczek wyrecytował wiersz.

Kierownik ŚDS w Gniewkowie na koniec podziękowała wszystkim za miłą atmosferę podczas obchodu Dnia Godności, za tak liczny udział w tej pięknej i wzruszającej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy naszym strażakom, którzy zabezpieczali nasz przemarsz.

(nadesłane)


 


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Poniedziałek / 21-05-2018Monika Sadowska
Poniedziałek / 21-05-2018Monika Sadowska
Poniedziałek / 21-05-2018Paulina Rychczyńska
Czwartek / 17-05-2018Monika Sadowska
Stronę odwiedziło osób: 12308349 od 01 sierpnia 2007