Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 21 maja 2018 r.      
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Inwestycje i remonty 2012-2014
Wakacyjne prace inwestycyjne w oświacie
Środa / 06-08-2014Marek Bilicki

Lipiec i sierpień to tradycyjnie okres, w którym w szkołach można wykonywać remonty i modernizacje. Nie inaczej jest tego lata. W Gniewkowie prace trwają w placówkach oświaty.

W Gimnazjum nr 1 wykonano nowe powłoki malarskie ścian korytarza II piętra „starej części” budynku. Zakończono remont posadzki korytarza na I piętrze. Stary, zniszczony parkiet po wykonaniu renowacji odzyskał dawny blask otrzymując warstwę nowego lakieru. Trwa również remont pomieszczeń piwnicy przy małej sali gimnastycznej. W zakres robót remontowych wchodzą: prace malarskie ścian sali gimnastycznej, korytarza, pomieszczeń szatni oraz toalet, remont posadzek korytarza i częściowo szatni dziewcząt wymiana obudowy instalacji c.o. na estetyczną zabudowę płytami meblowymi. Zostaną także wymienione drzwi prowadzące do sali gimnastycznej oraz zniszczone skrzydła drzwiowe do pomieszczeń zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Przedszkole samorządowe również korzysta z przerwy wakacyjnej i właśnie są remontowane dwie łazienki, łącznie z wymianą sanitariatów oraz remontem zaplecza biurowego. Planowana jest również budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Został złożony wniosek o dofinansowanie na to przedsięwzięcie do PFRON.

W palcówkach wiejskich prowadzone są na bieżąco prace modernizacyjne. W Murzynnie w okresie wakacyjnym przeprowadzane są gruntowne remonty, niedawno zakończono remont oddziału przedszkolnego, który w połowie był finansowany przez rodziców, w obecnej chwili trwają prace remontowe w kompleksie kuchennym, dzięki którym szkoła zyska stołówkę, co umożliwi objęcie dożywianiem wszystkie dzieci placówki.

Gmina Gniewkowo złożyła także wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na projekt pn. „Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej Nr 1 i hali widowiskowo-sportowej w Gniewkowie”. Opracowano już dokumentację techniczną oraz audyt energetyczny na to przedsięwzięcie. W ramach prac przewidziano wykonanie następujących robót: ocieplenie ścian zewnętrznych „nowej” części szkoły i zaplecza hali sportowej oraz sali gimnastycznej, ocieplenie stropodachu wentylowanego „nowej” części szkoły i zaplecza hali sportowej oraz stropodachu pełnego sali gimnastycznej, ocieplenie poddasza nieogrzewanego „stara” część szkoły, wymianę okien w nowej części szkoły i zapleczu hali widowiskowo-sportowej, wymianę okien na sali sportowej, wymianę drzwi, wymianę instalacji centralnego ogrzewania w szkole i hali widowiskowo-sportowej. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 2 mln zł.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 12308067 od 01 sierpnia 2007