Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r.      
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Inwestycje i remonty 2015-2016
Działania inwestycyjne
Czwartek / 05-11-2015Marek Bilicki

Czas letni to nie tylko okres, w którym organizowane są liczne festyny i zabawy rodzinne. To także czas, kiedy to jest podejmowanych szereg działań inwestycyjnych zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich.

W chwili obecnej trwa opracowywanie dokumentacji na budowę budynku socjalnego przy ul. Cmentarnej, w którym zamieszka 20 rodzin. Po przeprowadzonych przez Urząd Miejski badaniach geotechnicznych potwierdziła się możliwość podpiwniczenia budynku. Planuje się, że prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku i będą tak prowadzone, by budynek mógł zostać oddany do użytku w II kwartale 2017 roku. W chwili obecnej Gmina Gniewkowo czeka na pozwolenie na budowę ze Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

W samym centrum miasta trwają prace remontowe kamienicy przy ul. Rynek 8, która została wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Przedsiębiorstwo Komunalne „Gniewkowo” sp. z o.o. – zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Rynek 8 – zlecił w drodze przetargu realizację zadnia firmie Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Woźniak z Gniezna. Koszt zadania to blisko 163 tys. zł. Prace budowlane potrwają jeszcze ok. miesiąca.

Okres wakacyjny to doskonała okazja do przeprowadzenia remontów w placówkach oświatowych. Trwa obecnie remont hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Gniewkowie. Zostaną tam wykonane prace malarskie, a także posadzkarskie – naprawa parkietu i naniesienie warstwy lakieru. W Gimnazjum Nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie kontynuowane są prace remontowe korytarzy na II piętrze budynku, a w Samorządowym Przedszkolu przy ul. Moniuszki wyremontowano jedną z klas dydaktycznych.

Pod koniec lipca br. na stronie BIP został ogłoszony kolejny przetarg dotyczący modernizacji infrastruktury drogowej. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie dróg gminnych zlokalizowanych w miejscowości Gniewkowo - ul. Pajakowskiego i ul. Zajeziernej. Dziś o godz. 11.00 mija termin składania ofert. Po tym czasie nastąpi publiczne ich otwarcie oraz wybór wykonawcy zadania.

W trakcie przygotowywania jest aktualizacja dokumentacji na ścieżkę rowerową na odcinku z Więcławic do Wierzchosławic. Opracowywana jest także dokumentacja techniczna na drogę Gniewkowo-Bąbolin, Perkowo-Suchatówka i Gąski-Śrubsk.

Na terenach wiejskich jest również podejmowanych wiele przedsięwzięć inwestycyjnych. W ubiegłym miesiącu przy świetlicy wiejskiej w Wierzchosławicach powstał parking. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Komunalne „Gniewkowo” Sp. z o.o. za kwotę ok. 16 tys. zł. Koszt zadania sfinansowano z funduszu sołeckiego.

Z początkiem ub. miesiąca na terenie przy ul. Piasta w Gniewkowie zamontowano drążki do ćwiczeń. Poręcze równoległe i drążek wysokito kolejne urządzenia rozwojowe obok istniejących na tym terenie urządzeń minisiłowni zewnętrznej. Urządzenia tego typu rozwijają różne partie mięśniowe ciała i wspomagają trening siłowy.

Również na terenach wiejskich w miejscowościach Ostrowo, Wierzchosławice i Wierzbiczany z funduszu sołeckiego zakupiono urządzenia ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję i koordynację ruchową. Orbitrek i biegacz stanęły przy placach zabaw. To urozmaicenie miejsc do wypoczynku i rekreacji istniejących w tych miejscowościach. Kwota zamontowanych urządzeń to ok. 14 tys. zł.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 12017607 od 01 sierpnia 2007