Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Czwartek 19 kwietnia 2018 r.      
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Inwestycje i remonty 2015-2016
Drogowa Inicjatywa Samorządowa czyli nowe chodniki w Kaczkowie
Poniedziałek / 14-11-2016Marek Bilicki

Trwają prace drogowe w miejscowości Kaczkowo polegające na wykonaniu zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 246 w zakresie ciągów pieszych w miejscowości Kaczkowo gmina Gniewkowo”. Inwestycja, w wyniku której powstaną nowe chodniki o długości 231 m, jest realizowana w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Całkowity koszt zadania wynosi ponad 356 tys. zł, z czego blisko 214 tys. to środki budżetowe naszej gminy. Prace, które prowadzi Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe AFFABRE Sp. z o.o. z Bydgoszczy, zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie budowy chodników w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej i jesteśmy jednym z ośmiu samorządów, którym przyznano dotację. Poprzez realizację takich właśnie zadań i budowę odpowiedniej infrastruktury poprawiamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - kierowców, pieszych oraz rowerzystów – wyjaśnia burmistrz Gniewkowa Adam Roszak.

Drogowa Inicjatywa Samorządowa (DIS) jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu województwa oraz gmin i powiatów. Wsparcie finansowe trafia na zadania z zakresu infrastruktury drogowej, m.in.: budowę chodników, ścieżek rowerowych, pieszojezdni, azyli dla pieszych, zatok autobusowych czy barier ochronnych. By zrealizować zadanie gminy i powiaty muszą dysponować projektem i gruntem pod realizację inwestycji, natomiast wkład własny gminy stanowi 60% kosztów.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 11996683 od 01 sierpnia 2007