Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r.      
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Inwestycje i remonty 2006-2011
Kolejne umowy o dofinansowanie podpisane
Wtorek / 22-02-2011Concept INTERMEDIA

29 czerwca w świetlicy w Lipiu zostały uroczyście podpisane pierwsze umowy o dofinansowanie projektów złożonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oś Leader działanie 4.1.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele gmin, których złożone projekty  w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” zyskały akceptację Lokalnej Grupy Działania. Do Lipia przyjechali burmistrzowie i wójtowie ze skarbnikami z następujących gmin: Dąbrowa Biskupia, Kruszwica, Janikowo, Rojewo, Złotniki Kujawskie, Chełmno, Lisewo oraz Gniewkowo , a także zaproszeni goście i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Biura Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli.

Umowy ze strony Samorządu Województwa podpisywali Wicemarszałek Województwa Edward Hartwich oraz Członek Zarządu Województwa  Bartosz Nowacki.

W ramach działania LGD Czarnoziem na Soli nasza gmina uzyskała dofinansowanie na następujące projekty:

- Budowa  świetlicy w Wierzchosławicach oraz modernizacja świetlic wiejskich (w Gąskach, Murzynku i Wielowsi) , kwota dofinansowania 409 426 zł

- Budowa placów zabaw i adaptacja świetlicy wiejskiej (w Więcławicach), kwota dofinansowania 408 600 zł (projekt zgłoszony przez MGOKSIR)

Podpisywane umowy z innych gmin dotyczyły budowy świetlic, boisk, zagospodarowania terenów w centrum wsi, jednak to nasza gmina jest niewątpliwym liderem, jeśli chodzi o wartość pozyskanego dofinansowania. Przyczyniło się do tego zgłoszenie dwóch projektów przez gminę i ośrodek kultury. Dzięki temu w najbliższym czasie znacznie poprawi się wizerunek wsi w naszej gminie.

W trakcie uroczystości wystąpił Zespół Folklorystyczny Gniewkowianie. O suto zastawione stoły zadbała  sołtys Lipia pani Teresa Kowalska z niezwykle gościnnymi mieszkankami Lipia.

jk

1.JPG

2.JPG


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 12017517 od 01 sierpnia 2007