Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r.      
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Inwestycje i remonty 2006-2011
ZREALIZOWANY PLAN INWESTYCJI
Wtorek / 22-02-2011Concept INTERMEDIA

Dobiega końca realizacja inwestycji i remontów zaplanowanych w tegorocznym budżecie.

Zadania zakończone

Przedsiębiorstwo Komunalne Gniewkowo sp. z o.o. wykonało II etap ścieżki rowerowej Wierzchosławice-Gniewkowo. Koszt wykonania odcinka o długości 787m  wyniósł 195 tys.zł. Przy okazji budowy ścieżki uporządkowano dotychczas zarośnięty cmentarzyk choleryczny. Miejsce to przez wiele lat straszyło i chyba niewielu miejscowych wiedziało, co się kryje w gęstwinie krzaków. -Jeśli chodzi o dalsze plany związane z budową ścieżek rowerowych, to w przyszłorocznym budżecie planujemy wykonać III etap ścieżki na odcinku od drogi na Wielowieś do ul.Działkowców oraz dokończenie ścieżki rowerowej od Michałowa do Suchatówki. W projekcie budżetu zapiszemy również wykonanie dokumentacji projektowej  ścieżki rowerowej Wierzchosławice-Więcławice-zapewnia Burmistrz Adam Roszak.


5sciezka.jpg

Mieszkańcy Bąbolina-najmłodszego sołectwa naszej gminy- mogą cieszyć się 150 m odcinkiem asfaltu, położonym na drodze w centrum miejscowości. Zastąpienie nawierzchni żużlowej asfaltem kosztowało gminę 47 tys. zł i było dokończeniem remontu tej drogi, przeprowadzonym przed kilkoma laty.
1babolin.jpg

Z mapy gminy znikła kolejna czarna plama, to jest miejsce, w którym nie ma bieżącej wody. Mimo wielokrotnych rozmów z przedstawicielami PKP w Bydgoszczy nie udało się uzyskać wsparcia finansowego na budowę wodociągu do budynków kolejowych w Szadłowicach, w związku z czym doprowadzenie wody sfinansowała gmina. Zadanie wykonało gniewkowskie przedsiębiorstwo komunalne za kwotę 115.000 zł.

Innym zadaniem w zakresie gospodarki wodnej była przebudowa stacji podwyższonego ciśnienia w Wierzchosławicach, w efekcie którego zmodernizowano studnie rewizyjne, wymieniono automatykę w urządzeniach hydroforowych, wyremontowano budynek stacji oraz położono 170 m sieci wodociągowej. Efektem zadania jest dostarczenie lepszej jakości wody. Przedsięwzięcie  wykonało PK Gniewkowo sp. zo.o. za 115 tys zł.

Wspólne inwestycje

Od kilku dni mieszkańcy Wierzbiczan mogą cieszyć się 350 m odcinkiem chodnika przebiegającego przez centrum wsi. Zadanie zrealizowali wspólnie Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu i Gmina Gniewkowo. Na ten cel ze środków gminnych wydatkowano prawie 50 tys zł.
3chodnikwierzbiczany.jpg

Po wielu nieskutecznych rozmowach udało się wreszcie nakłonić władze PKP do zainwestowania w poprawę bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Suchatówce. Warto nadmienić, że w ciągu 3 ostatnich lat doszło tam do kilku tragicznych wypadków, co przesądziło o konieczności podjęcia stosownych działań. Efektem wspólnych ustaleń jest wyremontowanie przejazdu wraz z instalacją sygnalizacji świetlnej. Na modernizację przejazdu kolejowego władze gminy  przeznaczyły dofinansowanie w wysokości 85 tys.zł, ze środków PKP wyłożono na to zadanie ok. 320 tys.zł. Obecnie zadanie nie jest jeszcze zakończone.

Zadania w toku

Mimo niesprzyjającej aury trwa budowa boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną, poliuretanową nawierzchnią przy ul.Piasta w Gniewkowie. Zadanie wykonuje firma Panorama II z Gdyni. Koszt zadania wynosi 464 tys zł, z czego 150 tys zł pochodzi z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki. Boisko będzie gotowe jeszcze w listopadzie.
2boisko.jpg

Trwa termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie, który będzie siedzibą gniewkowskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego mieszczącego pod jednym dachem służby policyjne, ratownicze i OSP. Na ten cel pieniądze przekazało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Roboty wykonuje firma „Inremo” ze Złotnik Kujawskich za 103 tys zł.
7osp.jpg

Firma „Hydro-Marko” z Jarocina nie przerywa prac związanych z budową stacji uzdatniania wody. To zdecydowanie najpoważniejsza inwestycja, którą gmina zaczęła realizować w tym roku. Całkowity koszt zadania to prawie 3,8 mln zł.
6stacja.jpg

Położono również 60 m fragment chodnika w Murzynnie. Pozostałe 190 m zostanie dokończone w przyszłym roku.
4chodnikmurzynno.jpg

Jeszcze w tym roku gniewkowskie przedsiębiorstwo komunalne poprowadzi 300 m sieć wodociągową do budynków mieszkalnych w Zajezierzu, pozbawionych dostępu do bieżącej wody.  Na to zadanie gmina przeznaczyła w budżecie 108 tys.zł.

Oprac.Joanna Kowalska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 12017523 od 01 sierpnia 2007